piątek, 3 grudnia 2010

Szlachetna Paczka

Witajcie tak jak w zeszłym roku organizujemy świąteczną paczkę dla rodziny, którą wybraliśmy. W tym roku tworzymy paczkę w raz z drużyną Ignis dlatego wszystkie rzeczy, produkty itd. zostawiajcie w jednym miejscu w harcówce na Ruczaju.]

Opis rodziny
Pani Maria (45 l.) i Pan Kazimierz (45 l.) wychowują czworo dzieci: Karola (17 l.), Kamila (16 l.), Olafa (14l.) i Alicję (9 l.). Przyczyną trudnej sytuacji materialnej jest wypadek Pana Kazimierza, w wyniku którego stracił oko i musiał przejść na rentę (520 zł), co znacznie obniżyło dochód rodziny. Na przychód (poza rentą Pana Kazimierza) składa się pensja Pani Marii (1300 zł) i zasiłki (500 zł). Łączny dochód rodziny (386 zł na osobę) pozwala jedynie na opłacenie mieszkania i dojazdów dzieci do szkoły. Na życie pozostaje niewiele. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości i przyborów szkolnych dla dzieci.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
Żywność:
Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Słodycze, Płatki śniadaniowe
Środki czystości:
proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący
Przybory szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Cyrkiel, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Przybory do pisania
Inne potrzeby:
Garnki, pościel (lecz rodzina prosi, żeby to nie była kora).
Specjalne upominki:
Dzieci proszą o gry edukacyjne.

Proszę aby każda z nas włączyła się w tą akcję, myślę że nie będzie to dla nikogo problemem ani niczym trudnym, nie musicie poświecić na to dużo czasu ani pieniędzy.Nie bądźmy obojętni na problemy innych .

PS: wszelkie artykuły zbieramy do następnej soboty tj: 11.12

2 komentarze:

  1. Ja sama nie włączę się w akcję, ponieważ organizuję taką samą w szkole, ale mam nadzieją, że wy to zrobicie. Naprawdę warto mieć satysfakcję z pomocy innym, szczególnie w takim okresie jak Boże Narodzenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też mam taką akcje w szkole ale coś przyniosę.
    A do jakiej harcówki i w jakich godzinach?

    OdpowiedzUsuń