środa, 9 maja 2012

Turniej zastępów Hufca "Fotosynteza 2012"

5 maja wszystkie koniczynowe zastępy stanęły w szranki z najlepszymi zastępami Hufca Harcerek Kraków-Podgórze na Turnieju "Fotosynteza". Zmagania rozpoczęły już o 9:00 w Bodzowie. Najpierw obowiązkowo apel, sprawdzenie umundurowania, musztry i ekwipunku. Wszyscy oczywiście wzorowo przygotowani, jak przystało na Podgórzanki.
Kolejnym punktem programu była gra terenowa z technik harcerskich. Jednak nie tak łatwo było na nią wyruszyć - uczestniczki musiały się wcześniej wykazać znajomością fizyki. Dokonały tego poprzez doświadczenia: położenia igły na wodzie lub "nauczenia" jajka pływać. Później przyszła pora na właściwą część gry - historia, geografia, terenoznawstwo, etc. W końcu każdy podgórski zastęp musi znać królów Polski, parki narodowe, historię harcerstwa, zmierzyć wysokość drzewa, a nawet zrobić koszyk z darów lasu. Na trasie gry nie zabrakło również bonusów. Harcerki mogły wykazać się znajomością savoir vivre'u w różnych krajach, nazwisk ministrów, czy chociażby historią własnych drużyn.
Po tak wyczerpującej grze każdy chciał w końcu zjeść obiad. Nie było to jednak tak łatwe. Każdy zastęp na kuchni polowej przygotowywał własne danie. I tym razem Koniczyny popisały się talentami kulinarnymi powalając wszystkich swymi potrawami. Po posiłku, aby spalić te ogromne ilości pochłoniętych kalorii trzeba było się trochę poruszać. Posłużyła temu kolejna konkurencja - tor przeszkód. Tym razem to zastęp Grom popisał się umiejętnościami i zajął 1. miejsce. To nie był koniec sukcesów, ale o tym dalej.
Gdy wszystkie udałyśmy się na wspólne ognisko znikł już duch rywalizacji. Teraz przeważało poczucie braterstwa. Każdy zastęp mógł się zaprezentować, każda harcerka mogła dowiedzieć się czegoś o sobie odpowiadając na pytania dotyczące współzawodnictwa, każda zastępowa mogła powiedzieć swojemu zastępowi co ceni w nim najbardziej.
Gdy zaczęło się ściemniać po raz drugi tego dnia zebrałyśmy na placu apelowym, gdzie w rozkazie końcowym zostały podane końcowe wyniki turnieju.  Jak już pisałam nie obyło się bez sukcesów Koniczyn: zastęp Zośka zajął 1. miejsce, a zastęp Grom 2. Po apelu już tylko czas na łzy szczęścia i złość przegranych, a potem biegiem na autobus. To był naprawdę dzień pełen wrażeń.
Galeria zdjęć z Turnieju


Warto też wspomnieć o tym, że warunkiem wzięcia udziału w Turnieju był wyjazd na wycieczkę zastępu. Naturalnie wszystkie koniczynowe zastępy takowe odbyły. Poniżej kilka zdjęć z tych wypraw:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz